Kondolencje

Aktualne Oferty Pracy

Pomoc Żywnościowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Chcesz zostać ławnikiem sądowym?

Właśnie ogłoszono nabór.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca br.
Aby zostać ławnikiem sądowym należy spełnić szereg wymagań,  tj.:
  • posiadać obywatelstwo polskie i korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich;
  •  być nieskazitelnego charakteru,
  • od ponad roku być zatrudnionym, prowadzić działalność gospodarczą lub zamieszkiwać w Gminie Gronowo Elbląskie,
  • mieć ukończone 30 lat, ale nie więcej jak 70 lat,
  • być zdolnym, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika,
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.
Zgłaszanie kandydatów na ławników dokonuje się na karcie zgłoszenia, do której należy dołączyć odpowiednie dokumenty. Warto pamiętać, iż dokumenty powinny być opatrzone datą nie wcześniejszą niż 30 dni przed dniem zgłoszenia.
Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Gronowo Elbląskie  -   https://bipgronowo.warmia.mazury.pl/7470/wybory-lawnikow-na-kadencje-2024-2027.html
Odpowiednie dokumenty należy złożyć w Urzędzie Gminy w Gronowie Elbląskim w godzinach pracy urzędu. Termin zgłaszania kandydatów na ławników upływa 30 czerwca 2023 roku.

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 40

Data i godzina wydania: 26.06.2023 - godz. 13:31
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 40
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz. 23:00 dnia 26.06.2023 do godz. 09:00 dnia 27.06.2023
Obszar: Zlewnia Wisły Środkowej, Dolna Narew (kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w rzekach spodziewane są lokalne wzrosty poziomu wody. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: GWALTOWNE WZROSTY STANOW WODY/1 Zlewnia Wisly Srodkowej, Dolna Narew od 23:00/26.06.2023 do 09:00/27.06.2023. W zwiazku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w rzekach spodziewane sa lokalne wzrosty poziomu wody. W obszarach wystepowania prognozowanych opadow burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, moga wystapic gwaltowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Szczegoly na meteo.imgw.pl

Ostrzeżenie Meteorologiczne prognoza na 4 doby

VII Regionalny Zlot Seniorów

VII Regionalny Zlot Seniorów za nami ???? Atmosfera była wspaniała, występy super, pogoda jak na zamówienie, frekwencja wow! Było ok 700 osób. Gościliśmy seniorów z Pasłęka, Malborka, Suchacza, Tolkmicka, Elbląga, Stegny, Braniewa, Godkowa, Starego Pola, Rychlik, Markus, Młynar, Zwierzna, Żurawca, Gdyni, Jeleniej Góry, no i oczywiście z Gminy Gronowo Elbląskie ????
Na scenie mogliśmy podziwiać przegląd zespołów seniorskich z całego powiatu i nie tylko. Wspaniale wystąpiła również Maja Rzepiela. Gwiazdą tegorocznego Zlotu była Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem i kwartetem smyczkowym.
Patronat nad imprezą objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski oraz Wójt Gminy Gronowo Elbląskie Pan Marcin Ślęzak.
Głównym sponsorem uroczystości był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie dziękujemy serdecznie ❤️
Sponsorami byli również: Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie oddział w Gronowie Elbląskim, Centralny Wodociąg Żuławski, PKS Elbląg, Gmina Gronowo Elbląskie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gronowo Elbląskie ❤️
Ogromnie dziękujemy za pomoc Pani Dyrektor Jolancie Koszykowskiej wraz z pracownikami Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim.❤️
Serdeczne podziękowania za wystawienie stoiska z ciastem dla Rady Rodziców Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim. ❤️
Dziękujemy również za pomoc pracownikom gospodarczym gminy ❤️
Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Gminy Gronowo Elbląskie przy współpracy z filią biblioteczną w Jegłowniku oraz Świetlicami wiejskimi z terenu Gminy Gronowo Elbląskie.

AKTUALNE OFERTY