Dzisiaj jest...Mardi, 23 Juillet 2019
15 Août 2019 - Jeudi
Święto Wojska Polskiego

PostHeaderIcon Inwestycje gminne w miesiącu październik 2010

There are no translations available.

Zakończono budowę chodnika w Jasionnej.

chodnik_jasionna

Zakończono remont dachu na budynku komunalnym w Gajowcu.

Rozpoczęto budowę głównej alei na Cmentarzu Komunalnym w Gronowie Elbląskim.

aleja_cmentarz

Po zakończeniu budowy alei na cmentarzu planowany jest remont chodnika przy ulicy Elbląskiej w Gronowie Elbląskim.

Zakup gablot sołeckich

Zostały zakupione tablice sołeckie dla sołectw Gajowiec, Szopy, Fiszewo, Wikrowo, Jegłownik. Tablice w sposób czytelny będą obrazowały układ miejscowości, numerację budynków oraz wskazywały na najbardziej atrakcyjne miejsca danej wsi.

tablica_soecka_Gajewiec

Zmodernizowane place zabaw

W październiku  zakończono doposażanie placów zabaw na terenie Gminy Gronowo Elbląskie. Nowe zestawy zabawowe zainstalowano w miejscowościach: Rozgart, Gronowo Elbląskie, Karczowiska Nogat, Jegłownik, Oleśno oraz Fiszewo, po czym poddano je bardzo ważnym testom przez najważniejszych użytkowników – dzieci. Wszystkie zestawy przeszły testy z powodzeniem!!! Życzymy wszystkim dzieciom korzystającym z wyżej wymienionych obiektów udanej zabawy, a ich rodzicom wielu chwil relaksu.

pl_zabaw_Fiszewo

pl_zabaw_Gronowo

pl_zabaw_Oleno

Remonty świetlic wiejskich

Zakończono remonty świetlic wiejskich w miejscowościach: Gronowo Elbląskie oraz Oleśno. Przedmiotowe inwestycje były realizowane z myślą o mieszkańcach wyżej wymienionych miejscowości, którzy będą mogli organizować wspólne imprezy okolicznościowe, co z kolei przyczyni się do podwyższenia współczynnika mobilizacji mieszkańców wsi do aktywnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym miejscowości.

Powyższe inwestycje były dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007 – 2013 dla małych projektów.

swietlica_Oleno

Zakończono również remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Rozgart. Inwestycja związana z remontem przedmiotowej świetlicy była objęta dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 – Odnowa i rozwój wsi, objętego PROW 2007 – 2013.

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy
do realizacji Inwestycji polegającej na Budowie świetlicy wiejskiej w Wikrowie. Powyższe zamierzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW 2007 – 2013 dla operacji Odnowa
i rozwój wsi
.