Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...søndag 26. mai 2019
Imieniny: Augustyna Juliana
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
May 2019
S M T W T F S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
27 mai 2019 - mandag
Dzień Samorządowca
1 juni 2019 - lørdag
Dzień dziecka
24 juni 2019 - mandag
Zakończenie roku szkolnego
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon 39 Ogólnopolski Złaz Śladami Powstańców Listopadowych

Det finnes ingen tilgjengelige oversettelser.

19.02.2011r. w Fiszewie oraz  Gronowie Elbląskim odbył się 39 Ogólnopolski Złaz Śladami Powstańców Listopadowych.

Pierwsza część złazu zgromadziła wszystkich uczestników przed pomnikiem upamiętniającym poległych powstańców listopadowych w Fiszewie. Turyści dotarli na to miejsce po przejściu czterech tras pieszych.Wraz z gośćmi  w uroczystości uczestniczyła  liczba około 250 osób .

IMG_7562_resize

Jak głosi legenda, podparta historią w miejscu tym pochowano uczestników najgłośniejszej i najbardziej krwawej akcji Prusaków, przeciwko internowanym żołnierzom polskim, która rozegrała się 27 stycznia 1832 roku.

Uroczystość pod pomnikiem przed, którym wartę honorową wystawiła Ochotnicza Straż Pożarna  z Fiszewa oraz Wojsko Polskie, reprezentowane przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną im. Króla Kazimierza Jagiellończyka z Elbląga, rozpoczęła się powitaniem uczestników i  gawędą poprowadzoną przez przewodnika turystycznego, przedstawiciela Oddziału PTTK z Elbląga, Leszka Marcinkowskiego.

Następnie po krótkiej modlitwie, którą wygłosił ksiądz kpt. Stanisław Garbacik, poszczególne delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Urząd Gminy z Gronowa Elbląskiego reprezentował wice wójt Marek Karaszewski wraz z wicedyrektorem Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych, Panią Anita Stecyk.

Druga część złazu odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, gdzie po spożyciu wspaniałej grochówki, przeprowadzono kilka konkursów tematycznych. Prym wśród zwycięzców wiedli uczniowie Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego. W między czasie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć wystawę historyczno – turystyczną  przygotowaną przez szkolne koło turystyczne „Gronołazy”, dotyczącą naszego regionu.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na 40, jubileuszowy złaz, który odbędzie się za rok.

Leszek Marcinkowski


Zdjęcia ze złazu zamieszczone zostały w galerii

 

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Vi har 175 gjester her nå
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information