Dzisiaj jest...piątek, 21 września 2018
14 października 2018 - niedziela
Dzień Edukacji Narodowej

PostHeaderIcon Debata społeczna

Dnia 21 marca 2018 roku o godzinie 1200 w Fili Biblioteki Publicznej Gminy Gronowo Elbląskie w Jegłowniku odbyła się debata społeczna, w której uczestniczyli m.in. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu mł. insp. Tomasz Piaskowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń podinsp. Piotr Cioła, Kierownik III Rewiru Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim asp. szt. Paweł Cywiński, a także Wójt Gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak, Wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek oraz Sekretarz Gminy Markusy Piotr Stróżek.

Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele samorządów tj. Gminy Elbląg, Gminy Gronowo Elbląskie, Gminy Markusy oraz Dyrektorzy Szkół i pracownicy GOPS, którzy współpracują z III Rewirem Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim poprzez działania na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Podczas debaty społecznej, Kierownik III Rewiru Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie Gminy Elbląg, Gminy Gronowo Elbląskie i Gminy Markusy oraz efekty pracy dzielnicowych z III Rewiru. Omówił on również nowe narzędzie teleinformatyczne, dzięki któremu każdy z mieszkańców może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kolejnym punktem podczas spotkania było omówienie aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”, dzięki której w szybki sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa  i zawiera wszystkie dane teleadresowe każdej jednostki policji. Po prezentacjach przyszedł czas na dyskusję.

Na zakończenie I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu podziękował uczestnikom spotkania za przybycie i udział w debacie.