Dzisiaj jest...wtorek, 20 listopada 2018
listopad 2018
21 listopada 2018 - środa
Dzień Pracownika Socjalnego

PostHeaderIcon Granty dla Warmii i Mazur rozdane!

lewa str                                                                                      prawa strona

Granty dla Warmii i Mazur rozdane!

Duże zainteresowanie grantami na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”! Do grona 17 gmin, które zdobyły dofinansowanie w pierwszym naborze, w drugim dołączyło do nich 11.

Dzięki przyznanym grantom, z bezpłatnych kursów komputerowych skorzystają mieszkańcy od 25 roku życia z gmin:

• woj. warmińsko-mazurskie (11 grantów w II naborze): Świętajno powiat szczycieński, Orzysz, Gronowo Elbląskie, Gmina Ełk, Dywity, Kętrzyn, Iława, Gmina Elbląg, Świętajno powiat Olecki, Banie Mazurskie, Gmina Miasto Mrągowo.

Szkolenia w programie „Ja w internecie”, realizowane przez Fundację Legalna Kultura mają nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić pozycję mieszkańców na rynku pracy. Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych (w programie nie był wymagany wkład własny), a wnioski składać samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie ma komputerów umożliwiających przeprowadzenie szkoleń może kupić je w ramach grantu, a później po zakończeniu kursów przekazać sprzęt gminnej szkole lub ośrodkowi doskonalenia nauczycieli.

Program „Ja w Internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.

Pozdrawiamy

Fundacja Legalna Kultura