Dzisiaj jest...sobota, 20 stycznia 2018
Imieniny: Fabiana Sebastiana
styczeń 2018

PostHeaderIcon Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Karczowiskach Górnych

2 lipca 2012 roku dokonano uroczystego otwarcia Świetlicy Wiejskiej w Karczowiskach Górnych.

zdj_006

Sołtys sołectwa Karczowiska Górne Pan Romuald Siedlaczek przywitał przybyłych gości oraz mieszkańców wsi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie ksiądz Grzegorz Wąsowski z Gronowa Elbląskiego oraz Pełniąca Funkcję Wójta Gminy Gronowo Elbląskie Jadwiga Pliszka. Następnie ksiądz Grzegorz staropolskim obyczajem poświęcił świetlicę brzozową witką, a najmłodszy uczestnik świetlicowej uroczystości wylał resztę święconej wody na schody.
zdj_014
Dla uświetnienia tego dnia zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli obejrzeć występ pary tanecznej Sandry Szczepańskiej i Grzegorza Ślusarskiego z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Gościem specjalnym zaproszonym na otwarcie świetlicy wiejskiej była najstarsza mieszkanka Karczowisk Górnych Pani Barbara Zielińska.
zdj_042

Pierwsza świetlicowa zabawa wiejska trwała do późnych godzin wieczornych.

Bardzo serdecznie dziękuję Sołtysowi, Radzie Sołeckiej oraz wszystkim innym mieszkańcom wsi zaangażowanym w przygotowania do uroczystości.

zdj_028

Świetlica Wiejska w Karczowiskach Górnych współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Oś 4 – LEADER – Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

zdj_054

zdj_064

Opiekun Świetlicy Wiejskiej

w Karczowiskach Górnych