Dzisiaj jest...wtorek, 23 stycznia 2018
styczeń 2018

PostHeaderIcon Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2013

Obraz_224

Tegorocznym Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym odbytym w dniu   16  czerwca  2013 r. towarzyszył festyn  rodzinny „W świecie  bajek”. Organizatorem zawodów był Gminny Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Gronowie Elbląskim, a festynu Stowarzyszenie Nasza  Szkoła działające na rzecz  Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskim przy współpracy z Radą Rodziców  oraz  Radą Pedagogiczną  Szkoły  Podstawowej.

Obraz_019

Obraz_025Obraz_169Obraz_182Obraz_188Obraz_259Obraz_284Obraz_288Obraz_289

Więcej zdjęć w galerii : http://www.gminagronowo.pl/pl/galeria/category/68-zawody-straackie-2013

Wyniki zawodów:

I miejsce   – OSP Gronowo Elbląskie,

II miejsce  – OSP Rozgart,

III miejsce – OSP Jegłownik

IV miejsce – OSP Fiszewo

W czasie zawodów i festynu odbyły się:

• pokaz gaszenia zorganizowany przez OSP Jegłownik
  • różnego konkurencje  sportowe np., rzut podkową dla  dzieci i dorosłych, skoki na skakance
  • prezentacje umiejętności uczniów szkoły podstawowej -występy  uczniów z kl. V -„Szkoła na wesoło”  przygotowany przez   p. Beatę  Topolnicką, kl. III b –pokaz tańca
  • występy grupy gitarowej prowadzonej pod patronatem Stowarzyszenia NASZA SZKOŁA
  • występ Moniki Górskiej
  • Dodatkowe atrakcje - konkurs plastyczny - Ulubiona postać z bajki lub Ulubione zwierzątko.
  • Sprzedaż ciast, kawy , herbaty

Nagrodzono również 3 pierwsze miejsca w konkursie plastycznym „Strażak Ratownik – oczami dzieci i młodzieży” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gronowo Elbląskie i OSP Gronowo Elbląskie.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III: 1 miejsce – Aleksandra Kadamus (SP Gronowo Elbl.),

2 miejsce – Julia Marciniszyn (SP Gronowo Elbl.),

3 miejsce – Patryk Cieśla (SP Gronowo Elbl.),

Klasy IV-VI:   1 miejsce – Sandra Górska (SP Jegłownik),

2 miejsce – Aleksandra Górska (SP Jegłownik),

3 miejsce – Dominika Markowska (SP Gronowo Elbl.),

Gimnazjum: 1 miejsce – Krzysztof Skrzypiński

2 miejsce – Nikola Natkaniec

3 miejsce – Natalia Kalbarczyk

Głównym celem  festynu było aktywizowanie, integracja  dzieci, ich  rodziców, seniorów na rzecz środowiska lokalnego oraz wszechstronnego rozwoju szkoły.

Dodatkową  atrakcją dla dorosłych, dzieci i młodzieży był pokaz  motocykli, malowanie twarzy  dla dzieci, skręcanie balonów oraz występ  grupy  seniorów Gronowiacy .

Na koniec  wszyscy mogli zjeść wspaniałą grochówkę ugotowaną przez  P. Kucharki ze  Szkoły Podstawowej w Gronowie   Elbląskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy  choć  malutkim swoim wkładem przyczynili się do organizacji festynu i dołożyli wszelkich starań  ABY ZBAWA  I ATMOSFERA BYŁA  BARDZO GORĄCA I WSPANIAŁA.

Anetta Witkowska

Strategia - SRPS