Dzisiaj jest...czwartek, 24 maja 2018
1 czerwca 2018 - piątek
Dzień dziecka

PostHeaderIcon Konkurs z kapustą w roli głównej w Oleśnie

W sobotę, 24.11.2012 r. odbył się w Oleśnie konkurs „Drewniana Łycha” na najsmaczniejsze danie z kapusty. Pomysłodawcami konkursu było Państwo Krystyna i Berhard Gensheimer. Pomysł urodził się podczas wspólnego kiszenia kapusty w naszej wsi.

4._Nagrodzeni

Do konkursu przystąpiło 8 rodzin z Oleśna i Jegłownika. W jury były trzy osoby: pani Ania z Gronowa Elbląskiego, pani Beata z Elbląga i pan Janusz z Braniewa. Pierwsze miejsce uzyskały: Łazanki z kapustą, drugie: Kulebiak, trzecie: Pierożki z kapustą z ciasta francuskiego.

1._Wielkie_gotowanie

Na stołach nie zabrakło: kapuśniaku, kopytek z kapustą, gołąbków, bigosu z jagnięciną, kapusty zapiekanej z boczkiem i... wiele innych potraw.

2._Jury_obraduje

Prawdziwą atrakcją była nauka lepienia pierogów...  przede wszystkim dla panów.

7._Dalej_lepimy_pierogi

Było zabawnie, smacznie i wesoło.

3_.Oczekiwanie_na_werdykt

Powstało wiele smacznych pomysłów na przyszłość …   no i co się dziwić – przecież Oleśno to wieś z pomysłem!

5._Pokaz_lepienia_pierogw

9._Ale_smaczne