Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...sobota, 26 maja 2018
Imieniny: Filipa Pauliny
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
maj 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
27 maja 2018 - niedziela
Dzień Samorządowca
1 czerwca 2018 - piątek
Dzień dziecka
24 czerwca 2018 - niedziela
Zakończenie roku szkolnego

PostHeaderIcon 39 Ogólnopolski Złaz Śladami Powstańców Listopadowych

19.02.2011r. w Fiszewie oraz  Gronowie Elbląskim odbył się 39 Ogólnopolski Złaz Śladami Powstańców Listopadowych.

Pierwsza część złazu zgromadziła wszystkich uczestników przed pomnikiem upamiętniającym poległych powstańców listopadowych w Fiszewie. Turyści dotarli na to miejsce po przejściu czterech tras pieszych.Wraz z gośćmi  w uroczystości uczestniczyła  liczba około 250 osób .

IMG_7562_resize

Jak głosi legenda, podparta historią w miejscu tym pochowano uczestników najgłośniejszej i najbardziej krwawej akcji Prusaków, przeciwko internowanym żołnierzom polskim, która rozegrała się 27 stycznia 1832 roku.

Uroczystość pod pomnikiem przed, którym wartę honorową wystawiła Ochotnicza Straż Pożarna  z Fiszewa oraz Wojsko Polskie, reprezentowane przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną im. Króla Kazimierza Jagiellończyka z Elbląga, rozpoczęła się powitaniem uczestników i  gawędą poprowadzoną przez przewodnika turystycznego, przedstawiciela Oddziału PTTK z Elbląga, Leszka Marcinkowskiego.

Następnie po krótkiej modlitwie, którą wygłosił ksiądz kpt. Stanisław Garbacik, poszczególne delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Urząd Gminy z Gronowa Elbląskiego reprezentował wice wójt Marek Karaszewski wraz z wicedyrektorem Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych, Panią Anita Stecyk.

Druga część złazu odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, gdzie po spożyciu wspaniałej grochówki, przeprowadzono kilka konkursów tematycznych. Prym wśród zwycięzców wiedli uczniowie Gimnazjum z Gronowa Elbląskiego. W między czasie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć wystawę historyczno – turystyczną  przygotowaną przez szkolne koło turystyczne „Gronołazy”, dotyczącą naszego regionu.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na 40, jubileuszowy złaz, który odbędzie się za rok.

Leszek Marcinkowski


Zdjęcia ze złazu zamieszczone zostały w galerii

 

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości 

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information