Dzisiaj jest...tisdag 22 januari 2019
S M T W T F S
No events

PostHeaderIcon Piknik Rodzinny w Oleśnie

Det finns inga tillgängliga översättningar.

1 czerwca 2012 r. mieszkańcy Oleśna zorganizowali, w pięknej scenerii zabytkowego kompleksu parkowego Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W organizacji przedsięwzięcia brało udział Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno – wieś z pomysłem" i Rada Sołecka Oleśna.

Uczestniczyły w nim rodziny, nie tylko z naszego sołectwa Oleśno, ale również z Elbląga i okolicznych wsi.

DSC05085_Small

Ten dzień okazał się niezwykle atrakcyjny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych uczestników pikniku, nie tylko z powodu dużej ilości słodyczy czy słonecznej pogody! Dzięki ofiarności mieszkańców naszej wsi zaproponowano dzieciom udział w wielu ciekawych konkursach: plastycznych, piosenkarskich czy sportowych. Dla dzieci ufundowano wspaniałe nagrody

i dyplomy. Pokazy dzieci odbywały się na wybudowanej przez mieszkańców naszej wsi, drewnianej scenie. Wolontariusze z Gimnazjum w Gronowie Elbląskim - młodzież z Oleśna i Gronowa Elbląskiego, zachęcała do wspólnej zabawy dzieci wraz z rodzicami podczas wesołych pląsów.

Jednak największym powodzeniem cieszyły się mało spotykane w naszej wsi atrakcje w postaci skoków na trampolinie, przejażdżek po wsi bryczką zaprzężoną w konia czy (po raz pierwszy) pływanie łódkami po stawie.

Przy ognisku, każdy głodny uczestnik pikniku, mógł upiec dla siebie kiełbaski.

Zabawa przebiegała jak zwykle sprawnie i w poczuciu bezpieczeństwa – mieszkańcy Oleśna po raz kolejny pokazali, że potrafią przygotować imprezę nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich przybyłych gości i to na wysokim poziomie!

Kiedy nadeszła godzina rozstania – nie tylko żałowały dzieci. Nam, dorosłym, taki Dzień Dziecka też przypadł do gustu – bo...  to był naprawdę udany DZIEŃ!

Marlena Szwemińska

DSC05133_Small