Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

AWARIA POJAZDU ODBIERAJĄCEGO ODPADY Z TWORZYW SZTUCZNYCH Z TERENU GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE!

W związku z awarią pojazdu firmy KOMA OLSZTYN Sp. z o. o. odbierającego odpady z terenu gminy Gronowo Elbląskie informujemy, że planowany na dzisiaj, tj. 04.01.2021 r. (poniedziałek) odbiór odpadów z tworzyw sztucznych w miejscowościach Dworki, Fiszewo, Gajewiec, Gronowo Elbląskie, Jasionno, Oleśno, Rozgart i Różany się nie odbędzie. Odpady z tworzyw sztucznych zostaną odebrane jutro, tj. 05.01.2021 r. (wtorek). Za utrudnienia przepraszamy.
Prosimy o pozostawienie wystawionych pojemników i worków
we wtorek 5 stycznia 2021 r.

Życzenia Noworoczne

Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie artykuły ....

Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie artykuły na lokalnym portalu internetowym dot. utworzenia dodatkowych linii komunikacyjnych z Jegłownika do Elbląga informuję, że do Urzędu Gminy w Gronowie Elbląskim nie wpływały wnioski w tej sprawie, problem taki również nie był zgłaszany przez mieszkańców na zebraniach wiejskich.
Wójt Gminy Gronowo Elbląskie planuje zorganizować spotkanie  z przedstawicielami MZK w Elblągu celem omówienia zasad i możliwości uruchomienia dodatkowych linii komunikacyjnych a następnie podjęcia dyskusji na szczeblu Rady Gminy.
Po przeanalizowaniu obecnego stanu połączeń komunikacyjnych przedstawiam poniżej obecnie obowiązujące rozkłady połączeń komunikacyjnych miejscowości Jegłownik z Elbląskiem.
 

Mistrz recyklingu

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej - wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 30 grudnia

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa)
wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.
Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Do 23 grudnia 2020 r. do ARiMR wpłynęło 14,5 tys. wniosków.
Pomoc przysługuje rodzinie, w której:
  • przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych;
  • jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.
Z dotacji może skorzystać tylko taka rodzina, która w ciągu ostatnich trzech lat nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych lub od organizacji pozarządowych.
Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:
  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego – ale tylko
    w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku lecz nie wcześniej niż od 10.12.2020 r.
Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie
od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Warsztaty dietetyczno - żywieniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

XXI Sesja Rady Gminy Gronowo Elbląskie

Szopka Bożonarodzeniowa

W Gronowie Elbląskim na placu pojawiła się Szopka Bożonarodzeniowa postawiona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gronowo Elbląskie. Ogromne podziękowania dla Pani Kingi Ślęzak za namalowanie przepięknych postaci stanowiących szopkę, Magdalenie Józefowicz za namalowanie owieczek, Panu Krzysztofowi Srock za wycięcie konturów postaci z płyt oraz Panu Grzegorzowi Żołędowskiemu za siano i słomę.
Szopkę stawiali i dekorowali: Małgorzata Józefowicz, Joanna Marcinkowska, Anna Popko i Mirosław Koszykowski. Zapraszamy mieszkańców gminy do powieszenia własnych ozdób na choinkach, które stoją przy naszej Szopce Bożonarodzeniowej.
 

Proszę o ograniczenie wizyt w urzędzie