Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

LII Sesja Rady Gminy Gronowo Elbląskie

Zapraszamy na V bieg Niepodległości

PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne Partner Biblioteki Publicznej Gminy Gronowo Elbląskie

PSE Polskie Sieci Elektroenergetyczne Partner Biblioteki Publicznej Gminy Gronowo Elbląskie
Biblioteka Publiczna Gminy Gronowo Elbląskie  zrealizowała projekt  w ramach kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 20 tys. złotych zostały zakupione meble tj. krzesła i stoły dla naszych Świetlic Wiejskich w Fiszewie i w Karczowiskach Górnych. Projekt sprawił, że świetlice mogą lepiej służyć społeczności lokalnej, co w bezpośredni sposób przyczyni się do poprawy jakości życia na obszarze wiejskim oraz warunków sprzyjających aktywności społecznej mieszkańców.
 „Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.
Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych
czytaj dalej

Strategia Rozwoju Żuław opracowana!

 
Aż 18 sąsiadujących ze sobą gmin z dwóch województw: Gmina Nowy Dwór Gdański, Gmina Nowy Staw, Gmina Cedry Wielkie, Gmina Miasta Krynica Morska, Gmina Ostaszewo, Gmina Stegna, Gmina Sztutowo, Gmina Pszczółki, Gmina Pruszcz Gdański, Gmina Suchy Dąb, Gmina Lichnowy, Miasto Malbork, Gmina Malbork, Gmina Miłoradz, Gmina Stare Pole, Gmina Gronowo Elbląskie, Gmina Elbląg, Gmina Markusy oraz 4 powiaty: Powiat Nowodworski, Powiat Malborski, Powiat Gdański, Powiat Elbląski utworzyły w 2022 r. Partnerstwo Obszar Funkcjonalny „Żuławy”, w ramach którego zdecydowały się przygotować wspólną strategię rozwoju tego obszaru.
Strategia zawiera cztery cele strategiczne odpowiednio w obszarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym oraz w zakresie partnerskiej współpracy. Na podstawie zdiagnozowanych potencjałów oraz potrzeb rozwojowych, mając na względzie panujące warunki w otoczeniu Partnerstwa gminy planują wspólne, zintegrowane projekty przyczyniające się do rozwoju całego obszaru.
czytaj dalej

Uwrażliwienie na nieuczciwych wykonawców

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Gronowo Elbląskie ze świetnym wynikiem na arenie ogólnopolskiej.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Gronowo Elbląskie
 ze świetnym wynikiem na arenie ogólnopolskiej.
 
            Gronowo Elbląskie to niewielka wieś położona w powiecie elbląskim. W jej lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży, drzemią ogromne pokłady chęci do działania, motywacji i aktywności na wielu płaszczyznach. Dzięki temu w roku 2015 przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarniczy, która na dzień dzisiejszy liczy 27 osób.
Przez ostatnie lata jednostka OSP wielokrotnie współpracowała z Fundacją Orlen w ramach różnych projektów. Jednym z nich było rozpowszechnianie i zachęcanie innych drużyn MDP do stworzonej przez Fundację gry planszowej Próba Ognia. Nasze druhny, jako jedyne
w województwie warmińsko-mazurskim, zostały wybrane i mianowane na ambasadorki tej gry
a młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w rozgrywki.
W czerwcu 2023 roku w Gronowie Elbląskim odbyły się rozgrywki regionalne gry planszowej Próba Ognia, których zwycięzcy otrzymywali awans do rozgrywek ogólnopolskich.
I tak właśnie docieramy do weekendu 30.09 - 01.10.2023. W Warszawie odbył się II Ogólnopolski turniej gry planszowej Próba Ognia, czyli gry stworzonej przez Fundację Orlen wraz z firmą GD Events. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: 10-14 lat oraz 14-18 lat - w obu kategoriach wiekowych zmagania odbywała nasza młodzież. Pomimo przygotowań, nowy scenariusz jakim była susza, ranga wydarzenia oraz stres spowodowały, że nasza młodsza drużyna po pierwszej rozgrywce otrzymała aż -34 punkty ! Jednak kierując się motywacją i wsparciem swoich opiekunów pokazali wolę walki i przez kolejne rundy wraz ze swoimi starszymi kolegami
i koleżankami bezbłędnie rozprawiali się z panującym żywiołem. O ile przed ostatnią rozgrywką wygrana starszej grupy była bardzo realna, tak grupa młodsza miała znaleźć się tuż za podium. Jednak jak się okazało - póki żywioł w grze wszystko może się zdarzyć. Faworyci grupy młodszej w starciu z żywiołem otrzymali -160 punktów co spowodowało, że zostaliśmy podwójnymi Mistrzami Polski ! Radość ze zwycięstwa cieszy bardzo, ponieważ w ramach wygranej obie drużyny otrzymały bilety na obóz podczas ferii zimowych. A to oznacza, że naszą młodzież czeka kolejna niesamowita a co najważniejsze wspólną wycieczka. Oprócz emocjonujących czterech rozgrywek nasza młodzież podczas weekendowego pobytu w Warszawie mogła skorzystać z wielu atrakcji takich jak m.in. kręgle, piłkarzyki czy gry planszowe. Wieczorem razem z organizatorami oraz opiekunami wszyscy mogli zintegrować się na dyskotece. Biorąc udział w ubiegłorocznym I Turnieju Ogólnopolskim byliśmy dumni z naszej młodzieży, że znaleźli się w elitarnym gronie najlepszych z najlepszych w całym kraju. W tym roku pozostajemy w nieustającym szoku, że udało nam się osiągnąć tak wiele. Wzajemna współpraca opiekunów z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Gronowo Elbląskie zoowocował tym, że mamy to - jesteśmy najlepsi w Polsce i to podwójnie !
 
Przypominamy, że gra planszowa Próba Ognia dedykowana jest Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. W trakcie rozgrywki gracze muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, a głównym celem jest zwalczenie żywiołu przez strażaków. Na końcu warto wspomnieć, że oprócz zwycięstwa, z Warszawy przywieźliśmy cudowne wspomnienia i nawiązaliśmy wspaniałe relacje.
czytaj dalej

Danie wspólnych chwil

LI Sesja Rady Gminy Gronowo Elbląskie.

Orlen dla Strażaków

Z okazji 75-Lecia jednostki

1 2 3 4 5 6 ... 124