Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Młodzi chcą działać” odwiedziła klasy 1 - 3

Młodzi chcą działać” odwiedziła klasy 4 - 8

75-Lecie Jednostki

Elbląskie Targi Pracy

Wybory 2023 - lista lokali wyborczych w Gminie Gronowo Elbląskie

APEL

BEZPŁATNY PRZEWÓZ PASAŻERSKI DLA WYBORCÓW

Na podstawie art. 37 f ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1277) w związku z zarządzonymi na dzień 15 października 2023r. wyborami do Sejmu RP i Senatu RP informuje się, że w dniu 15 października 2023r. będzie funkcjonował bezpłatny gminny przewóz pasażerski do lokalu wyborczego i powrotny (2 kursy tam i z powrotem).

Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak to sprawdzić? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10 października 2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczeń od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to wyrażone w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

- Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wszystkie informacje znajdziesz na: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl

Ostrzeżenie Meteorologiczne prognoza na 4 doby

Wystarczy Jeden Uśmiech