Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Uroczyste Msze święte Dożynkowe

Szanowni Mieszkańcy!
 
Dożynki w naszej Gminie to uroczystość o wieloletniej tradycji. To czas podziękowania za zebrane plony i trud włożony w codzienną pracę na roli!
 
Niestety ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem COVID-19 wywołanym wirusem SARS-CoV-2
i związany z tym reżim sanitarnym jesteśmy zmuszeni dostosować tegoroczne Święto Plonów do panującej sytuacji.
 
Dla Państwa bezpieczeństwa planujemy uczcić to Święto zgodnie z najstarszą jego tradycją w oparciu o duchowe wartości mające swoje korzenie w Kościele Katolickim i w naszej narodowej chrześcijańskiej tradycji.  Dlatego też, chcemy przygotować uroczyste Msze Św. w Kościołach na terenie naszej Gminy w intencji wszystkich Rolników.
 
W związku z powyższym już dziś życzę wszystkim pracującym przy tegorocznych zbiorach sprzyjającej pogody i obfitych plonów. Ponadto przekazuję wszystkim Rolnikom wyrazy szacunku i wdzięczności za ciężką pracę i trud, dzięki któremu na nasze stoły trafia codziennie chleb.
 
Wójt Gminy Gronowo Elbląskie
                                                                                                          Marcin Ślęzak

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących
 przyjęcia projektu uchwały w sprawie rocznego programu współpracy
Gminy Gronowo Elbląskie z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,
o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok.
Termin przeprowadzania konsultacji
od 22 września 2020 roku do 12 października 2020 roku.
Więcej informacji dostępnych na stronie www.gminagronowo.pl
w zakładce DLA MIESZKAŃCÓW – KONSULTACJE
 

Informujemy o całkowitym zamknięciu drogi !

 
 
 
 
 
 
Szanowni Państwo,
W imieniu Wykonawcy robót budowlanych COLAS Polska Sp. z o.o. realizującego zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1103N na odcinku Jegłownik – Gronowo Elbląskie”, informujemy o całkowitym zamknięciu drogi w okresie od 14.09.2020 r. ÷ 05.10.2020 r.
Objazd odbywać się będzie zgodnie załączonym projektem organizacji ruchu.
 
 
 
 
 

Szybka ścieżka AGROTECH

Szanowni Państwo,
Prosimy o przekazanie swoimi kanałami informacji przedsiębiorcom z branży rolno-spożywczej o konkursie i szkoleniu NCBR. Poniżej  niezbędne informacje, a w załączniku materiały do wykorzystania:
Zapraszamy 21 września do Poznania na szkolenie dla osób chcących złożyć wniosek aplikacyjny w ramach programu „Szybka ścieżka AGROTECH”. Platforma Przemysłu Przyszłości, jako fundacja Skarbu Państwa, wspiera Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w organizacji konkursu „Szybka ścieżka AGROTECH”, którego budżet wynosi 100 mln zł. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na projekty B+R z zakresu m.in.: robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku.
ZAPISZ się na szkolenie: TUTAJ
Ze szczegółami dokumentacji konkursowej można zapoznać się TUTAJ.
Zachęcamy do zapoznania się artykułem na temat konkursu: TUTAJ
Obejrzyj film promocyjny: TUTAJ
 
 

Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium !

 
Poszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl - to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne. Stypendium może pomóc m.in. sfinansować studia na wymarzonej uczelni osobom z małych miejscowości, umożliwić wyjazd na staż za granicę czy realizację projektu artystycznego. Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów, konkursów i staży na portalu MojeStypendium.pl pomaga znaleźć oferty odpowiadające zainteresowaniom i sytuacji życiowej danej osoby.
Wiedza, doświadczenie i mądre dziennikarstwo
Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2006 roku przez Fundację Dobra Sieć - organizację społeczną, która od ponad 10 lat aktywnie działa w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego, w tym popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzone zostało ponad 12 tysięcy ofert stypendiów, konkursów i staży.
Moje Stypendium to nie tylko baza ofert - to także baza wiedzy. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak poszukiwać stypendiów w Polsce czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.
Wsparcie w czasie epidemii
Zwłaszcza w sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy wywołanej pandemią COVID-19, wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, mogą być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób.
Fundacja stara się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w obecnej sytuacji. W ostatnim czasie na portalu pojawiły się m.in. artykuły w przystępny sposób opisujące, jak wygląda funkcjonowanie szkół i powrót na uczelnie w czasie epidemii.
Pomoc dla organizatorów stypendialnych oraz badania stypendiów
Działalność Fundacji obejmuje także szeroko zakrojone badania i analizy systemu stypendiów w Polsce oraz wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. Między innymi, na portalu regularnie publikowane są zestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu.
W 2018 roku Fundacja przeprowadziła kompleksowe badanie polskich organizacji stypendialnych, którego wyniki zostały opublikowane w raporcie „Mapa stypendiów II”, na podstawie którego opracowana została broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”. Broszura przybliża tematykę stypendiów w Polsce w przystępny sposób - może służyć zarówno osobom szukającym wsparcia stypendialnego, jak i organizacjom, które planują uruchomić własny program stypendialny.
W poszukiwaniu wsparcia i wiedzy zajrzyj na www.mojestypendium.pl!
 

Praca ...stanowisko palacz c.o./ konserwator.

Dyrektor  Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim poszukuje kandydata na stanowisko palacz c.o./ konserwator. Praca na pełen etat, na zastępstwo.
Mile widziana osoba z uprawnieniem do obsługi kotłów wodnych na paliwa stałe i płynne  oraz z predyspozycjami „ złotej rączki”.
 Szczegółowe informacje można uzyskać przez Sekretariat szkoły- tel. 55-231-43-33
 Anna Wróblewska

KURS E-LEARNINGOWY

Dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Przerwa w dostawie wody - noc z 10/11.09.2020 r. (czwartek/piątek)

 
Centralny Wodociąg Żuławski  sp. z o.o. w Nowym  Dworze  Gdańskim  informuje swoich Odbiorców,  że w związku z przełączeniem kolektora DN 600 w SUW Ząbrowo w nocy z 10.09.2020 r. na  11.09.2020 r. (czwartek/piątek) w godzinach od 00.00 do 04.00  nastąpi przerwa w  dostawie wody  na całym terenie obsługiwanym przez naszą spółkę (za wyjątkiem gmin Sztutowo i Stegna – do linii rzeki Szkarpawa).
Zaleca się wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne na ten czas ilości wody.
Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie parametrów jakościowych wody na całym terenie obsługiwanym przez naszą spółkę. Pomimo tego woda dostarczana z naszej sieci będzie bezpieczna dla zdrowia, zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia, zawartymi w Rozporządzeniu z dnia 7.12.2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy  naszych Odbiorców jednakże działania te są konieczne w celu przeprowadzenia niezbędnych  prac.

Ogólnopolski Konkurs Testowy