Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeń



Pozostałe aktualności

Nowe Kryterium Dochodowe

ODBIÓR SZKŁA

WAŻNA INFORMACJA !
ODBIÓR SZKŁA
Planowany na dzień 24.12.2020 r. (czwartek) odbiór szkła na terenie całej gminy Gronowo Elbląskie, odbędzie się 21.12.2020 r. (poniedziałek). Za utrudnienia przepraszamy.
Prosimy o pozostawienie wystawionych pojemników i worków
ze szkłem w poniedziałek 21 grudnia.
 
 

Choinka przed Urzędem

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy przedszkolakom, uczniom ,Pani Dyrektor oraz pozostałym pracownikom Zespołu Szkół w Gronowie Elbląski ,
za piękne życzenia i ustrojenie choinki przed Urzędem Gminy
 
 
                                                                                                                                                                     

Mikołajki

Reaguj Na Przemoc ! Nie Bądź Obojętny !!


 

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy

Do Organu Wykonawczego Jednostki Samorządu Terytorialnego
Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o publikację na stronie internetowej Państwa urzędu, w mediach społecznościowych (jeśli są prowadzone) oraz w wydawanych przez Państwa informatorach i/lub mediach papierowych informacji o uruchomieniu II konkursu w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy oraz możliwości, jakie program daje organizacjom społecznym działającym na Państwa terenie.
Uprzejmie prosimy o publikację informacji przed 10 grudnia.
Prosimy o przesłanie linku do opublikowanego przez Państwa materiału na adres: informacja@batory.org.pl
Uprzejmie prosimy o potraktowanie tej prośby jako wniosku z art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego.
Z poważaniem,
Katarzyna Groblewska
Specjalistka ds. komunikacji i promocji
Fundacja im. Stefana Batorego
 
 
 

Komputerowe Badanie Wzroku

Pomoc dla osób bezdomnych

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     Pomoc dla osób bezdomnych
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim informuje, że na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych.
Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat :
  • miejsc noclegowych,
  • jadłodajni ,
  •  punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej .
 
 Aktualna baza danych o placówkach działających na terenie województwa znajduje się na stronie Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski w zakładce Polityka Społeczna – Rejestry prowadzone przez Wydziale Polityki Społecznej.
 
Informacje dotyczące osób bezdomnych można zgłaszać dzwoniąc na nr telefonu alarmowego - 112, lub zgłaszając pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim 55 231 56 10.
Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych w okresie zimy, każdorazowo powiadamiajmy służby porządkowe!

WSPIERAJ SENIORA

Wójt Gminy Gronowo Elbląskie informuje o realizacji programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
„WSPIERAJ SENIORA”
 
Usługa ta polega, w szczególności, na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze i środki higieny osobistej.
Zakupy realizowane są ze środków finansowych Seniora i zgodne ze określonym przez Zainteresowanego zakresem (listą zakupów).
 
Realizatorem Programu Wspieraj Seniora jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim
 
Senior może dokonać zgłoszenia poprzez:
Infolinię dla Seniorów
22 505 11 11
kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00
55 231 53 10
507 161 886
 
Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Państwem pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim. W trakcie rozmowy zostaną ustalone szczegóły pomocy i zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu.
 
 
 
W pierwszej kolejności wsparcie udzielone będzie osobom samotnym oraz osobom, których rodzina nie jest w stanie zapewnić takiej pomocy.
 

W trosce o czyste powietrze Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku

W trosce o czyste powietrze
Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku
Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Na monitorach w autobusach, tramwajach i kolejach dojazdowych w różnych regionach Polski, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Poznaniu oraz w aglomeracji Górnego Śląska emitowany jest krótki animowany spot, w prosty sposób ilustrujący hasło kampanii.
Problem złej jakości powietrza w Polsce, szczególnie dotkliwy w okresie jesienno-zimowym, od dłuższego czasu obecny jest w świadomości publicznej. Europejskie statystyki* wskazują, że Polska należy do krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu, ponadto znajduje się w czołówce krajów z najwyższym odsetkiem przedwczesnych śmierci spowodowanych złą jakością powietrza. Na większości terytorium Polski za zanieczyszczenie powietrza odpowiada w głównej mierze tzw. niska emisja, czyli emisje z pojazdów oraz z domowych palenisk i kotłowni**. Duży udział ma tu naganne zjawisko spalania odpadów w piecach, a świadomość negatywnych skutków, takich praktyk, wydaje się być w społeczeństwie ciągle bardzo niska, mimo nieustannej obecności tematu smogu w mediach.
Odpady tworzyw sztucznych („plastiki”) są często spalane w przydomowych piecach i kotłowniach ze względu na wysoką wartość opałową tego materiału, ale w obecnym systemie gospodarowania odpadami w Polsce nie ma racjonalnego uzasadnienia dla takiego postępowania. Spalając plastik nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym. Należy więc uświadomić sobie, że potencjalne znikome korzyści (ewentualna oszczędność opału) nie mogą być żadnym argumentem w zestawieniu z ogromnymi negatywnymi skutkami palenia odpadów, zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i dla środowiska.