Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Z okazji Dnia Sołtysa 11 marca 2021 roku odbyło się uroczyste spotkanie władz naszej gminy z Sołtysami

 Z okazji Dnia Sołtysa 11 marca 2021 roku odbyło się uroczyste spotkanie władz naszej gminy z Sołtysami.W tym roku uroczystość miała nietypową formę, oprócz spotkania w urzędzie gminy kontaktowaliśmy się online z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Życzenia Sołtysom przekazał Marszałek Województwa Pan Gustaw Marek Brzezin. Podziękował Sołtysom za ich pracę, zaangażowanie, pomoc dla potrzebujących, zwłaszcza w czasach pandemii. Mówił między innymi o tym, że dobrze realizowany jest obszar działania dla rozwoju wsi, że należy sięgać po środki dostępne za pomocą różnego rodzaju programów. Deklarował współpracę z jednostkami samorządowymi na terenie naszego województwa.  W dalszej części spotkania życzenia złożył Wójt Gminy Pan Marcin Ślęzak, przedstawił charakter pracy sołtysów i współpracy z pracownikami urzędu gminy, podziękował za pracę, pogratulował dobrych jej efektów. Wspomniał również, że bardzo miło słyszeć, jak inne gminy wzorują się na naszych działaniach. Wójt wręczył upominki dla Sołtysów. Życzenia i podziękowania za dobrą współpracę złożyła również Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Gronowo Elbląskie Pani Małgorzata Józefowicz. Nie obyło się też bez podziękowań ze strony Sołtysów. W dalszej części zebrani zajmowali się sprawami bieżącymi. Takie spotkanie ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz uświadomienie społeczeństwu jak ważną rolę pełnią. 
 
  
 
 
  
czytaj dalej

1Galeria zdjęć: Galeria testowa

harmonogram Radców prawnych i adwokatów świadczących zdalnie na terenie Powiatu Elbląskiego nieodpłatną pomoc prawną, a także otrzymane z Ministerstwa Sprawiedliwości informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej.

Dzień Sołtysa

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gmina Gronowo Elbląskie otrzymała z Aresztu Śledczego w Gdańsku samochód Peugeot Boxer

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dnia 19 lutego 2021 roku  Wójt  Gminy Gronowo Elbląskie Pan Marcin Ślęzak odebrał od Dyrektora Aresztu Śledczego w Gdańsku płk Artura Król samochód Peugeot Boxer, który został przekazany nieodpłatnie dla Gminy Gronowo Elbląskie. Samochód ten planowany jest do użycia m.in. przy zabezpieczeniu przeciwpowodziowym Gminy.
W uroczystym przekazaniu udział wzięli: Doradca Ministra Sprawiedliwości Pan Michał Gzowski, Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski, Prezes OSP Gronowo Elbląskie Tomasz Sokół, dh Anna Woźniak oraz pracownik Urzędu Gminy Magdalena Nazaruk.
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: t2

Serca na nakrętki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Już niedługo wielkie serca będą wyciągać pomocną dłoń do mieszkańców społeczności Gminy Gronowo Elbląskie.  Jest to nie tylko przedsięwzięcie proekologiczne, ale przede wszystkim mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym.
Na terenie całej gminy łącznie staną trzy przepiękne serca. Dwa zakupione przez Gminę Gronowo Elbląskie, zlecone przez Wójta Gminy – Pana Marcina Ślęzaka. Jedno serce usytuowane zostanie w Gronowie Elbląskim na „Placu Dożynkowym”,  drugie w miejscowości Różany przy Studni Artyrezyjskiej.  Serce sfinansowane ze środków zebranych przez mieszkańców Jegłownika, usytuowane zostanie przy sklepie LIVIO w Jegłowniku przy ul. Malborskiej 4. Inicjatorem akcji zakupu serca
w miejscowości Jegłownik była Pani Magdalena Madeja.
Taka inicjatywa, poza oczywistym celem charytatywnym, doskonale uświadamia ludziom czym jest recykling i jaki można dzięki niemu osiągnąć pożytek. Serca na nakrętki będą pomocna dłonią dla potrzebujących, gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz gości do uczestnictwa w tej wspaniałej inicjatywie. Wspólnie zadbajmy o to aby nasze „NAKRĘTKOWE SERCA” biły mocno.
Każda plastikowa nakrętka jest ważna bez względu na kształt, wielkość czy kolor (po napojach, kawie, mleku, jogurtach pitnych oraz chemii gospodarczej).
 
 
 

Pomoc Żywnościowa

Dzień Kobiet

Kondolencje

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS
Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.
Chcemy aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierali na konto swoje świadczenia, płacili  rachunki oraz robili  zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki używali karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.
Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!
W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy pokazać  naszym klientom, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Nasi klienci dowiedzą się:
 • jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
 • jak założyć konto bankowe,
 • jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,  
 • o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.
Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez internet można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.
 
 
Bezpłatny rachunek w każdym banku
Jeśli nie masz konta w żadnym banku, możesz założyć bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy (PRP). Zrobisz to w banku, w oddziałach banków zagranicznych, instytucjach kredytowych i spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, które prowadzą rachunki płatnicze dla konsumentów.
Podstawowy rachunek płatniczy jest bezpłatny
Oznacza to, że za darmo możesz:
 • otworzyć i prowadzić konto w banku,
 • otrzymać kartę płatniczą (za jej obsługę również nie płacisz),
 • wypłacać pieniądze w bankomatach i wpłacać je do wpłatomatów banku (nielimitowana liczba transakcji w bankomatach Twojego banku w  Polsce),
 • 5 razy w miesiącu zlecić transakcje płatnicze (zlecenia stałe, przelewy, polecenia zapłaty),
 • 5 razy w miesiącu wypłacić gotówkę z bankomatów innych banków.
Co daje Ci podstawowy rachunek płatniczy
Jeśli masz Podstawowy Rachunek Płatniczy, możesz:
 • otrzymywać przelewy oraz wpłacać pieniądze na swój rachunek,
 • wypłacać gotówkę w banku lub w bankomacie (w Polsce i za granicą),
 • płacić kartą,
 • wypłacać gotówkę przy użyciu terminala płatniczego podczas robienia zakupów i płacenia za nie kartą płatniczą,
 • realizować zlecenia płatnicze.
Podstawa prawna
 • Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz.U. 2020 poz. 794, art. 59ia).
 • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/92/UE z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie porównywalności opłat związanych z rachunkami płatniczymi, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego.
 

Pomoc Dla Osób Bezdomnych