Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Pozostałe aktualności

Maciej Sokołowski został wybrany na Sołtysa Sołectwa Rozgart na kadencję 2024-2029!

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie Meteorologiczne

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Magda Oksentowska została wybrana na Sołtysa Sołectwa Wikrowo na kadencje 2024-2029!

Taką decyzję podjęli mieszkańcy na zebraniu wiejskim w poniedziałek  17 czerwca 2024 roku. W głosowaniu wzięło udział 29 na 188 uprawnionych mieszkańców.
Zgłoszono trzy kandydatury na sołtysa:
  1. Pani Goldberg Wioleta,
  2. Pani Oksentowska Magda,
  3. Pani Wdowiak Anna.
Pani Magda Oksentowska otrzymała 13 głosów.

1. Dębek Sylwia,
  2. Zawadzka Edyta,
  3. Eisler Marta,
  4. Rynkowska-Jagucka Marzanna,
  5. Bąkowska Marta,
  6. Wdowiak Anna.

Serdecznie gratulujemy wyboru!

Pani Anna Barańska została wybrana na Sołtysa Sołectwa Szopy na kolejną kadencje 2024-202

Taką decyzję podjęli mieszkańcy na zebraniu wiejskim w piątek 14 czerwca 2024 roku. W głosowaniu wzięło udział 16. uprawnionych mieszkańców sołectwa. Pani Anna była jedyną kandydatką.
Serdecznie gratulujemy wyboru na nową kadencję! ????
1. Edyta Dziura;
2. Krzysztof Leszczyński;
3. Monika Syrocka;
4. Marek Grabowski.
Serdecznie gratulujemy! ????

Pani Anna Parzyńska została wybrana na Sołtysa Sołectwa Jasionno

na kolejną kadencje 2024-2029!
Taką decyzję podjęli mieszkańcy na zebraniu wiejskim w czwartek 13 czerwca 2024 roku. W głosowaniu wzięło udział 46. uprawnionych mieszkańców sołectwa. Zgłoszono dwie kandydatury na sołtysa: Pani Anny Parzyńskiej oraz Pani Iwony Falińskiej.
Pani Anna otrzymała 36 głosów.
Serdecznie gratulujemy wyboru na nową kadencję.
  1. Danuta Sielicka
  2. Dariusz Kwiatkowski
  3. Dominika Kalbarczyk
  4. Aleks Kraśnik
  5. Wanda Kazimierczak
  6. Milena Fiedor
Serdecznie gratulujemy!
Jednocześnie składamy podziękowania i słowa uznania dla byłej Pani Sołtys – Iwony Falińskiej!

Zostań superbohaterem i ratuj ludzkie życie!

W piątek 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy 2024. Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję, aby zachęcić do oddawania krwi przez cały rok.

Oddawanie krwi to bezinteresowny akt, który może uratować życie. Każdego dnia tysiące pacjentów na całym świecie zmagają się z chorobami, wypadkami czy operacjami, w wyniku których pilnie potrzebują transfuzji krwi. Żaden naukowiec jeszcze nie wpadł na pomysł, jak wytworzyć syntetyczną, działającą krew: tylko donacja może sprawić, że potrzebujący ludzie będą mieli szansę na wyzdrowienie.

Nie trzeba być superbohaterem, aby oddać krew i ratować życie. Dawcą krwi może zostać każda osoba, która ma między 18 a 65 lat, jest w dobrej kondycji zdrowotnej, nie ma przeciwwskazań medycznych i spełnia pozostałe wymagania. Proces ten jest zupełnie neutralny dla naszego zdrowia, a wiedza, że uczyniliśmy coś dobrego, pozytywnie wpływa na naszą psychikę. Krwiodawcy mają też zapewnione pewne korzyści, takie jak zniżka w publicznym transporcie, dni wolne czy słodycze, które otrzymasz zaraz po donacji.

Zachęcamy do odnalezienia najbliższego punktu poboru krwi i wsparcia potrzebujących, a w szczególności namawiamy do donacji osoby, których grupa krwi to 0 Rh-.

Jak przygotować się do oddania krwi?

Przed zostaniem krwiodawcą, powinieneś sprawdzić czy nie masz stałych lub czasowych przeciwwskazań do oddawania krwi. Jeśli zamierzasz oddać krew pierwszy raz, zapoznaj się z ankietą dla kandydata na dawcę.

Ile krwi pobiera się podczas donacji?

W przypadku jednorazowego oddania krwi pobiera się 450 ml, czyli pełną jednostkę.

Jeżeli decydujesz się na oddanie osocza, maksymalna ilość ustalana jest na podstawie płci, wzrostu i masy ciała. To około 10 ml na każdy kilogram masy ciała, jednak nie więcej niż 650 ml. Pobranie większej ilości niesie ze sobą konieczność uzupełnienia objętości krwi krążącej.

Aby uzupełnić wydatek energetyczny, po oddaniu krwi dostaniesz słodycze i sok.

AKTUALNE OFERTY

Ostrzeżenie meteorologiczne