Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Śmieci nie do pieca!

W związku z trwającym okresem grzewczym przypominamy mieszkańcom Gminy, iż obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI ORAZ W PIECACH DOMOWYCH!
         Spalanie śmieci w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Zgodnie z ustawą o odpadach spalanie odpadów poza spalarniami odpadów jest zagrożone karą aresztu lub grzywny.
 
czytaj dalej

Ostrzeżenie Meteorologiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne

Data i godzina wydania: 05.02.2024 - godz. 10:12
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 33
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień: 2

Ważność: od godz. 11:00 dnia 05.02.2024 do godz. 15:00 dnia 07.02.2024
Obszar: Zalew Wiślany i Żuławy (pomorskie, warmińsko-mazurskie)
Przebieg: W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Wiślanym i na Żuławach prognozowane są wzrosty poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: WEZBRANIE Z PRZEKROCZENIEM STANOW OSTRZEGAWCZYCH/2 Zalew Wislany i Zulawy od 11:00/05.02.2024 do 15:00/07.02.2024. W zwiazku z prognozowana sytuacja meteorologiczna na Zalewie Wislanym i na Zulawach prognozowane sa wzrosty poziomow wody w strefie wody wysokiej i powyzej stanow ostrzegawczych. Lokalnie mozliwe jest osiagniecie stanow alarmowych. Szczegoly na meteo.imgw.pl

 

Badanie ankietowe dotyczące mobilności w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Elbląga

 
 
Badanie ankietowe dotyczące mobilności w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Elbląga
 
Gmina Gronowo Elbląskie zachęca do udziału w badaniu mobilności w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Elbląga. Badanie zostało przygotowane w związku z opracowywanym obecnie Planem zrównoważonej mobilności miejskiej dla MOF Elbląga, tj. Gminy Miasto Elbląg jako Lidera oraz jst powiązanych funkcjonalnie, tj. Powiatu Elbląskiego, Gminy Elbląg, Gminy Gronowo Elbląskie, Gminy Markusy, Gminy Milejewo, Gminy Młynary, Gminy Pasłęk oraz Gminy Tolkmicko.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, w skrócie SUMP (skrót od angielskiej nazwy Sustainable Urban Plan Mobility) to dokument strategiczny, który ma służyć poprawie mobilności mieszkańców całego obszaru funkcjonalnego.
 
Opracowanie planu pozwoli lepiej:
  • wykorzystać istniejącą infrastrukturę w miastach, gminach i powiatach,
  • planować transport (w tym transport zbiorowy, rowerowy),
  • koordynować inwestycje.
 
Każdy z nas może aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Planu Zrównoważonej Mobilności, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności miejskiej.
 
Informacje uzyskane w ww. badaniu zostaną wykorzystane przy ich tworzeniu.
 
Ankietę można wypełniać do dnia 26 lutego 2024 r.
 
TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE
 
Link do ankiety:
 

 
 
 
 

 

Monitoring projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”

Przypominamy o konieczności złożenia Oświadczeń w ramach monitoringu projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”
Informujemy, że w dniu 6 kwietnia 2023 r. został zatwierdzony wniosek rozliczający projekt grantowy pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” i tym samym rozpoczął się 2 letni okres zachowania trwałości projektu, który będzie trwał do 6 kwietnia 2025r.
czytaj dalej

Rehabilitacja lecznicza

Rolniku! Zbliża się termin składania wniosków o zwrot akcyzy

Rolniku! Zbliża się termin składania wniosków o zwrot akcyzy na olej napędowy używany do produkcji rolnej.  Już do 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r. można składać wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r.
WAŻNE INFORMACJE:
czytaj dalej

Kondolencje

LIV Sesja Rady Gminy Gronowo Elbląskie

Ostrzeżenie Meteorologiczne

1 2 3 4 5 6 ... 132