Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,
wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom dokonaliśmy zmian w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. umożliwiając dodawanie opisu zagrożenia. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

AKTUALNE OFERTY

Niosę Pomoc A Nie Przemoc

Dnia 25 maja 2022 roku o godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Jegłowniku, ul. Nogatu 15 odbędzie się XXXVII Sesja Rady Gminy Gronowo Elbląskie.

Apel Regionalnego Związku Pszczelarzy

Stopień alarmowy CRP na terenie całego kraju

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające, od 16 maja 2022 r. do 31 maja 2022 r , obowiązywanie stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (BRAWO-CRP) na terytorium całego kraju .

Święto Straży Granicznej

Awaria samochodu KOMA

Pojazd odbierający odpady z terenu Gminy Gronowo Elbląskie uległ awarii.
Zaplanowany na dziś odbiór odpadów zmieszanych zostanie zrealizowany jutro (17.05.2022 r.).

UWAGA MIESZKAŃCY! KONTROLE KOMPOSTOWNIKÓW

Informujemy, że od 16 maja 2022  r. (poniedziałek) pracownicy Urzędu Gminy Gronowo Elbląskie rozpoczną kontrole przydomowych kompostowników.
Kontrole odbędą się w wybranych punktach adresowych na terenie gminy Gronowo Elbląskie, zgodnie ze złożonymi deklaracjami o wysokości opłatyza gospodarowanie odpadami komunalnymi, w których mieszkańcy oświadczyli, że posiadają kompostownik.
W przypadku stwierdzenia nieposiadania przydomowego kompostownika, niekompostowania w nim bioodpadów, bądź jeśli właściciel danej nieruchomości uniemożliwi przeprowadzenie oględzin, Wójt Gminy Gronowo Elbląskie w drodze decyzji stwierdzi utratę prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za posiadanie kompostownika. Ponowne prawo do zwolnienia może przysługiwać po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna i wymaga złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gronowie Elbląskim

Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Gronowo Elbląskie świętowali Dzień Strażaka w sobotę tj. 07 maja br. W tym dniu o godz. 1500 w Kościele
p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Gronowie Elbląskim odbyła się uroczysta Msza Świętaku czci Św. Floriana – patrona strażaków, którą poprowadził ks. dr Krzysztof Kobylski.
Po Mszy Św. strażacy wraz gośćmi udali się do świetlicy wiejskiej przy remizie w Gronowie Elbląskim. Tam odbyła się część oficjalna, podczas której uhonorowano druhów odznaczeniami i medalami.
W uroczystości Dnia Strażaka udział wzięli: Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu bryg. Robert Licznerski, Wójt Gminy Gronowo Elbląskie Pan Marcin Ślęzak, Przewodniczący Rady Gminy Gronowo Elbląskie Pan Krzysztof Dorosz, Radny Powiatu Elbląskiego Pan Robert Bieliński, Komendant Gminny ZOSP RP bryg. Krzysztof Karolkiewicz, Ks dr Krzysztof Kobylski, Radny Gminy Gronowo Elbląskie Pan Andrzej Wojtal oraz pracownik Urzędu Gminy Pani Magdalena Nazaruk.

Podczas uroczystości odznaczeni zostali:
  1. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
  1. Dh Łukasz Kozak – OSP Jegłownik
  2. Dh Paweł Olszewski – OSP Jegłownik
  3. Dh Henryk Blaszke – OSP Jegłownik
  4. Dh Mariusz Klunder – OSP Jegłownik
  5. Dh Mariusz Mroczyński – OSP Gronowo Elbląskie

1. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
  1. Dh Tomasz Sobociński – OSP Fiszewo
  2. Dh Jarosław Wieliczko – OSP Fiszewo

1. Odznaką „Wzorowy Strażak”
Paweł Richert – OSP Jegłownik

Ponadto odznaczenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Gronowo Elbląskie.