Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. w całej Polsce przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny

 
Powszechny Spis Rolny
Od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. w całej Polsce przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny.
 
To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.
 
Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.
 
Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, mogą skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.
 
Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?
Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.
 
Bezpieczeństwo danych
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.
 
Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
 
 
 

Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej"

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon
(https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór
muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie
danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest
promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych
producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. Wielki
finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
Zapraszamy do wzięcia udziału.
 
 
 


Prace nadsyłać można w jednej z kategorii:
PIOSENKA

✍️WIERSZ
LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP

Do dnia 20.10.2020 na naszej grupie:
https://www.facebook.com/groups/mamplon

Więcej informacji na stronie:
https://mamplon.pl/blog/2020/09/14/uwaga-konkurs/

Dożynki gminne w tym roku ....

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym, w którym plany wydarzeń zweryfikował COVID – 19.
Dożynki gminne w tym roku miały tylko formę uroczystości religijnej. Mieszkańcy spotkali się na mszach św. dożynkowych w kościołach parafialnych w Jegłowniku, Rozgarcie oraz Gronowie Elbląskim. Msze św. celebrowali ksiądz proboszcz Mariusz Ostaszewski, Ksiądz proboszcz Dariusz Lampkowski, Ksiądz proboszcz Krzysztof Kobylski. Wartę honorową podczas mszy pełnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Fiszewie.
Darami w postaci chleba dożynkowego, a także symbolicznymi koszami obfitości przygotowanymi przez sołectwa Nogat, Jegłownik, Różany, Rozgart, Gronowo Elbląskie, Fiszewo, Oleśno wyraziliśmy podziękowania dla rolników za ich ciężką pracę i dziękczynienie za zebrane plony. 
W mszach św. uczestniczyli mi.in. Wójt Gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak, Przewodniczący Rady Gminy Gronowo Elbląskie Krzysztof Dorosz, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bogumiła Stawska, Sekretarz Gminy Gronowo Elbląskie Jadwiga Pliszka, Radny Powiatowy Robert Bieliński, Przewodniczący Rady Powiatowej Warmi - Mazur Izby Rolniczej Roman Puchalski, radni oraz sołtysi, a także mieszkańcy gminy.