Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/

Pozostałe aktualności

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci

  • 17-03-2021
Informujemy mieszkańców gminy, że od dnia  12 kwietnia 2021 r.  (poniedziałek)
na terenie Gminy Gronowo Elbląskie rozpocznie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych
i elektrośmieci, która potrwa do dnia 16 kwietnia 2021 r. (piątek), do momentu aż wszystkie odpady zostaną zebrane. Zbiórkę przeprowadzi KOMA OLSZTYN Spółka z o. o. w Olsztynie.
Odbiór odpadów jest bezpłatny, realizowany w ramach uiszczonej opłaty za odbiór
i zagospodarowanie odpadów komunalnych.
 
 
Odpady wielkogabarytowe to odpady z gospodarstw domowych zużyte w trakcie eksploatacji. Ze względu na swoje duże rozmiary nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady. Są to m.in. szafy, krzesła, biurka, łóżka, fotele, kanapy, materace, dywany, wykładziny, lodówki, rowery, duże zabawki itp.
 
Do elektrośmieci zaliczamy m. in.: pralki, kuchenki, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki. Wszystkie wystawione urządzenia muszą być kompletne!
 
WAŻNE: Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: sedesy, deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, odzież.
 
 
ZASADA ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
W zabudowie jednorodzinnej odpady należy wystawić przed posesję, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej należy je pozostawić przy najbliższym punkcie gromadzenia odpadów (w pobliżu pojemników na plastik, szkło, papier i bio).
 
Prosimy o wystawienie wszystkich odpadów już w poniedziałek 12 kwietnia 2021 r. do godz. 6:00, gdyż nie ma podziału odbioru na konkretny dzień i miejscowość. Firma realizująca zbiórkę, sama wyznaczy trasę objazdu w trakcie jej trwania, tak aby zebrać odpady wystawione przez mieszkańców gminy w ciągu tygodnia.
 
UWAGA! W przypadku, gdy jakiś adres zostanie pominięty i pomimo wystawionych odpadów nie zostaną one odebrane do piątku 16 kwietnia 2021 r., prosimy o kontakt
z pracownikami Urzędu Gminy Gronowo Elbląskie pod nr telefonu: (55) 231 56 13 wew. 41, lub (55) 231 56 13 wew. 44.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją