Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/

Pozostałe aktualności

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Gronowo Elbląskie ze świetnym wynikiem na arenie ogólnopolskiej.

  • 24-10-2023
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Gronowo Elbląskie
 ze świetnym wynikiem na arenie ogólnopolskiej.
 
            Gronowo Elbląskie to niewielka wieś położona w powiecie elbląskim. W jej lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży, drzemią ogromne pokłady chęci do działania, motywacji i aktywności na wielu płaszczyznach. Dzięki temu w roku 2015 przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarniczy, która na dzień dzisiejszy liczy 27 osób.
Przez ostatnie lata jednostka OSP wielokrotnie współpracowała z Fundacją Orlen w ramach różnych projektów. Jednym z nich było rozpowszechnianie i zachęcanie innych drużyn MDP do stworzonej przez Fundację gry planszowej Próba Ognia. Nasze druhny, jako jedyne
w województwie warmińsko-mazurskim, zostały wybrane i mianowane na ambasadorki tej gry
a młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w rozgrywki.
W czerwcu 2023 roku w Gronowie Elbląskim odbyły się rozgrywki regionalne gry planszowej Próba Ognia, których zwycięzcy otrzymywali awans do rozgrywek ogólnopolskich.
I tak właśnie docieramy do weekendu 30.09 - 01.10.2023. W Warszawie odbył się II Ogólnopolski turniej gry planszowej Próba Ognia, czyli gry stworzonej przez Fundację Orlen wraz z firmą GD Events. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: 10-14 lat oraz 14-18 lat - w obu kategoriach wiekowych zmagania odbywała nasza młodzież. Pomimo przygotowań, nowy scenariusz jakim była susza, ranga wydarzenia oraz stres spowodowały, że nasza młodsza drużyna po pierwszej rozgrywce otrzymała aż -34 punkty ! Jednak kierując się motywacją i wsparciem swoich opiekunów pokazali wolę walki i przez kolejne rundy wraz ze swoimi starszymi kolegami
i koleżankami bezbłędnie rozprawiali się z panującym żywiołem. O ile przed ostatnią rozgrywką wygrana starszej grupy była bardzo realna, tak grupa młodsza miała znaleźć się tuż za podium. Jednak jak się okazało - póki żywioł w grze wszystko może się zdarzyć. Faworyci grupy młodszej w starciu z żywiołem otrzymali -160 punktów co spowodowało, że zostaliśmy podwójnymi Mistrzami Polski ! Radość ze zwycięstwa cieszy bardzo, ponieważ w ramach wygranej obie drużyny otrzymały bilety na obóz podczas ferii zimowych. A to oznacza, że naszą młodzież czeka kolejna niesamowita a co najważniejsze wspólną wycieczka. Oprócz emocjonujących czterech rozgrywek nasza młodzież podczas weekendowego pobytu w Warszawie mogła skorzystać z wielu atrakcji takich jak m.in. kręgle, piłkarzyki czy gry planszowe. Wieczorem razem z organizatorami oraz opiekunami wszyscy mogli zintegrować się na dyskotece. Biorąc udział w ubiegłorocznym I Turnieju Ogólnopolskim byliśmy dumni z naszej młodzieży, że znaleźli się w elitarnym gronie najlepszych z najlepszych w całym kraju. W tym roku pozostajemy w nieustającym szoku, że udało nam się osiągnąć tak wiele. Wzajemna współpraca opiekunów z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Gronowo Elbląskie zoowocował tym, że mamy to - jesteśmy najlepsi w Polsce i to podwójnie !
 
Przypominamy, że gra planszowa Próba Ognia dedykowana jest Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. W trakcie rozgrywki gracze muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, a głównym celem jest zwalczenie żywiołu przez strażaków. Na końcu warto wspomnieć, że oprócz zwycięstwa, z Warszawy przywieźliśmy cudowne wspomnienia i nawiązaliśmy wspaniałe relacje.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją