Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńPozostałe aktualności

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na 4 doby

W związku z ogólnopolską akcją szczepień przeciw COVID-19 przypominam

Szanowni Państwo!
 
W związku z ogólnopolską akcją szczepień przeciw COVID-19 przypominam, że Gmina Gronowo Elbląskie uruchomiła w tym celu darmowy specjalny transport.
Po zarejestrowaniu się mieszkańców w punkcie szczepień i otrzymaniu informacji
o terminie oraz godzinie szczepienia, zgłoszenia w sprawie dotyczącej bezpłatnego transportu można dokonać pod nr tel. 55 231-56-13.
 Transport przeznaczony jest dla osób:
  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym
    o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką z określonymi schorzeniami,
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.
Transport, o którym mowa powyżej powinien być realizowany na obszarze gminy.
W wyjątkowym przypadku, w szczególności, gdy szczepienie będzie wykonywane poza granicami gminy, transport może być realizowany nie dalej niż 20 km od jej granicy.
 
Z możliwości zorganizowanego specjalnego transportu przez Gminę Gronowo Elbląskie dotychczas skorzystały dwie osoby, które zostały dowiezione z domu do punktu szczepień,
a po zaszczepieniu, osoby te zostały odwiezione do swojego miejsca zamieszkania.
           
            Informujemy, że jesteśmy w pełnej gotowości do zorganizowania w/w transportu
i służymy pomocą osobą podrzemującym.

XIII EDYCJA KONKURSU NA PRACE DOTYCZĄCE POLSKIEGO ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH „POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

Internet Równych Szans

Masz Głos zdalnie, Masz Głos realnie. Działaj lokalnie!

 
 
                                                                                                                              16 lutego 2021 r.
Ogłoszenie
Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.
Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywistki i aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie – angażując do współpracy mieszkańców i władze lokalne. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniami na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos. Wystarczy, że wejdą na stronę www.maszglos.pl i między 15 lutego a 8 marca zapiszą się do programu.
Udział w akcji Masz Głos trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej współpracujące społeczności: mieszkańców z władzą samorządową mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.
Masz Głos zdalnie, Masz Głos realnie. Działaj lokalnie!
 

Bezpłatne Powiadomienia sms dla mieszkańców Gminy

Uprawa Kukurydzy Fakty I Mity

500+ na nowy okres zasiłkowy

Pomoc Żywnościowa

Darmowa rehabilitacja

Darmowa rehabilitacja
 
1. Program skierowany dla osób z niepełnosprawnością, powyżej 16 r.ż, w stopniu lekkim lub umiarkowanym lub orzeczenie równoważne do tych dwóch stopni.
 
2. Dla każdego uczestnika maksymalnie 5 zabiegów rehabilitacyjnych dziennie codziennie przez 10 dni zabiegowych. Pierwsza wizyta zakończona zaleceniem zabiegów .
 
3. Zabiegi rehabilitacyjne w 100 % refundowane przez NFZ.
 
4. Zabiegi m.in: ćwiczenia indywidualne, krioterapia, elektroterapia, laser-skaner, ultradźwięki, masaże wodne, sollux, pole magnetyczne.
 
5. Rehabilitacja będzie odbywała się w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Bursztyn. Możliwy darmowy transport do ośrodka.
 
Proszę Państwa, w razie wszelkich pytań jestem do Państwa dyspozycji, a ponadto można bezpośrednio telefonować do GOPS w Gronowie Elbląskim - ☎️ 55 231 56 10❗