Tu rozlicz PIT https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-gronowo-elblaskie/
Logo: Urząd Gminy Gronowo
Logo: UE Logo: Gmina Partnerska Uplengen, Niemcy

Kalendarz wydarzeńZS Jegłowniku

ZS w Jegłowniku

  • 04-02-2020
  • Autor: Informatyk
  • drukuj
Zespół Szkół w Jegłowniku
ul. Malborska 43
82-335 Gronowo Elbląskie
Tel. (55) 231-25-21
Adres email:
Strona www:
 
Dyrektor placówki: Aleksandra Rusinowska
W skład Zespołu Szkół w Jegłowniku wchodzi:
 
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku oraz Przedszkole
ul. Malborska 43
82-335 Gronowo Elbląskie
Tel. (55) 231-25-21
 

Niepodległa

       Jesteśmy szkołą związaną historycznie z II wojną światową. Szkoła Podstawowa, która wchodzi w skład Zespołu Szkół w Jegłowniku nosi imię Obrońców Westerplatte. Pielęgnujemy pamięć o tych, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju. Poprzez naszą aktywność tworzymy atmosferę miłości do naszej ojczyzny poprzez miłość do miejsca, w którym żyjemy.
 
W naszej szkole od września realizujemy wiele projektów o charakterze patriotycznym: „BohaterON”, „Szkoła do Hymnu”, „Niepodległa” oraz „Szkoła Pamięta”.  Poza tym na wielu lekcjach oraz na zajęciach w przedszkolu nasi uczniowie poznawali i poszerzali wiedzę o współczesnej historii Polski. Poprzez udział w projektach uczniowie rozwijali kreatywność, poznali historię w nowoczesny sposób - bycia patriotami XXI wieku. Poza tym w sposób szczególny uczciliśmy przemarszem w dniu 11 listopada naszą „Małą Ojczyznę – Jegłownik”.
czytaj dalej

BohaterON

       W naszej szkole od września 2022r. na lekcjach historii i języka polskiego oraz zajęciach Koła Młodych Humanistów w kl. 7 i 8 realizowany był ogólnopolski projekt „BohaterON”. Uczniowie poszerzali wiedzę o współczesnej historii Polski, w szczególności o Powstaniu Warszawskim. Kręcili filmiki, organizowali dodawanie wpisów symbolizujących dowód uznania, pamięci i dumy ze swojej historii. Wysyłali zdjęcia, filmy, listy i laurki do Powstańców. Poprzez udział w projekcie uczniowie rozwijali kreatywność, poznali historię w nowoczesny sposób; uczą się być patriotami XXI wieku. Jesteśmy szkołą związaną historycznie z II wojną światową. Szkoła Podstawowa, która wchodzi w skład Zespołu Szkół w Jegłowniku nosi imię Obrońców Westerplatte. Pielęgnujemy pamięć o tych, dzięki którym teraz żyjemy w wolnym kraju.
 
Patronat nad akcją objęli:
– Minister Edukacji Narodowej
– Instytut Pamięci Narodowej
– Muzeum Powstania Warszawskiego
– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
czytaj dalej

Laboratorium Przyszłości

       Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Zespół Szkół w Jegłowniku w tym roku w ramach finansowania zakupił wyposażenie elektroniczne i techniczne pracowni Audio-Video włącznie z nagłośnieniem i urządzeniami dodatkowymi. Pozwalają one realizować zainteresowania uczniów w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Zakupiony został również sprzęt gospodarstwa domowego, który przyczynia się do realizacji i rozwijania umiejętności kulinarnych.
Najchętniej wykorzystywana jest oczywiście pracownia kulinarna, nasza „Kreatornia Smaku”, ale powodzeniem cieszy się również drukarka 3 D. Uczniowie klas starszych naturalnie wykorzystują kamerę do tworzenia profilaktycznego video a młodsi chętnie pozują i fotografują się wzajemnie. Wszystkie urządzenia, pomoce wykorzystywane są podczas lekcji. Sprawiają dzieciom dużą frajdę. Wszyscy niecierpliwie czekają na kolejne zajęcia.
czytaj dalej

Kontakt - stopka

Adres Urzędu:

Urząd Gminy Gronowo Elbląskie
ul. Łączności 3
82-335 Gronowo Elbląskie
Tel. (55) 231-56-13  
Fax. (55) 231-56-23
e-mail:  gminagronowo@gminagronowo.pl
Adres elektronicznej skrzynki podawczej:
UG_Gronowo_Elblaskie
 
/UG_Gronowo_Elblaskie/SkrytkaESP
 
 

Godziny Przyjęć interesatnów:

poniedziałek, wtorek, czwartek od godz. 7:00 do 15:00
środa  od godz. 7:00 do 16:00
piątek od godz. 7:00 do 14:00
 
 
 

Dane rachunków bankowych

Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie Oddział w Gronowie Elbląskim
rachunek podstawowy:
nr: 70 8300 0009 0091 2055 2000 0010
opłata za gospodarowanie odpadami ,na rachunek :
nr: 52 8300 0009 0091 2055 2000 0140