Dzisiaj jest...Samedi, 20 Juillet 2019
Święto Policji
15 Août 2019 - Jeudi
Święto Wojska Polskiego

PostHeaderIcon INWESTYCJE GMINNE ZREALIZOWANE W V KADENCJI, W LATACH 2006 – 2010

There are no translations available.

Inwestycje sportowe:

Budowa kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”
w Jegłowniku. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków unijnych w ramach Programu, oś, 3 „Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej”, działanie 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”, objętego PROW na lata 2007 – 2013.

orlik3

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 1 032 965,92 zł. W ramach powyższego działania została przyznana pomoc w wysokości z funduszy unijnych 401 753,00 zł, około 500.000 zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 100.000 zł od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego co stanowi około 97% wartości inwestycji.

orlik2

Budowa Sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, której wartość całkowita wyniosła 2 414 368, 39 zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Funduszu Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wartość kwoty dofinansowania to 487 000, 00 zł, co stanowi około 22% wartości inwestycji.

hala1

Inwestycje rekreacyjne:

1. Rozbudowa placu zabaw w Gronowie Elbląskim, której koszt wyniósł 24 484, 18 zł, ponadto zainstalowano nowe zestawy zabawowe w miejscowościach: Rozgart, Karczowiska Górne, Nogat, Jegłownik, Jasionno, Fiszewo, Oleśno.

pl_zabaw_Gronowo

2. Budowa rekreacyjnej wiaty w miejscowości Jegłownik, której koszt wyniósł
19 907, 37 zł.

nowa_wiata_GOK

Inwestycje społeczne:

1. Remont świetlic wiejskich w miejscowościach:

- Oleśno,

- Gronowo Elbląskie,

Powyższe Inwestycje zostały zrealizowane przy współudziale środków unijnych
w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Ponadto dokonano remontu Świetlicy wiejskiej w miejscowości Rozgart. Remont był współfinansowany również ze środków unijnych, tym razem w ramach działania 313, 322, 323 - Odnowa i rozwój wsi, objętego PROW 2007 - 2013.

2. Przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Elbląskiej w Gronowie Elbląskim. Inwestycję wykonano z kostki betonowej typu POLBRUK w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006” w zakresie działania 2.3. Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Łączna wartość inwestycji to 76 255, 92 zł.

3. Budowa chodnika dla pieszych w miejscowości Jasionna. Wartość inwestycji wyniosła 31 525, 77 zł.

4. Budowa placu parkingowego przy ulicy Osiedlowej w miejscowości Gronowo Elbląskie, którego wartość wyniosła 113 081, 32 zł.

parking_Gronowo

5. Budowa chodnika dla pieszych wraz z miejscami parkingowymi przy ulicy Gronowskiej w miejscowości Jegłownik. Wartość inwestycji wyniosła 281 389, 43 zł

ul._Gronowska_Jegownik

6. Remont i modernizacja chodnika dla pieszych i nawierzchni ulicy Nogatu w miejscowości Jegłownik.

ulica_i_chodnik_Nogatu_Jegownik

7. Modernizacja placu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Jegłowniku, której wartość wyniosła 61 652,87 zł.

8. W miejscowości Gronowo Elbląskie dokonano gruntownej modernizacji istniejącego budynku biblioteki w celu stworzenia Centrum Kultury, natomiast w miejscowości Jegłownik wykonano remont filii biblioteki gminnej.

Centrum_Kultury

9. Remont i modernizacja budynku po byłym SKR w Gronowie Elbląskim w celu jego adaptacji do celów mieszkalnych. Wartość inwestycji wyniosła 464 728,15 zł.

Efektywność wykorzystania funduszy unijnych:

Gmina Gronowo Elbląskie została laureatem w rankingu „Europejska Gmina, Europejskie Miasto w województwie warmińsko-mazurskim” za 2008 rok. Gronowo Elbląskie zajęło 5 miejsce spośród wszystkich gmin i miast w naszym województwie, a pierwsze miejsce przypadło dla Szczytna. Kryterium oceny podlegały wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Ranking obejmował zarówno „stare”, jak i „nowe” środki (z unijnego budżetu 2007 – 2013). Ocenione zostały wartości przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodziły z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2009 r. (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty drogowe, które trudno przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym. Organizatorzy rankingu: Dziennik Gazeta Prawna, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Finansów.

5_miejsce

Informatyzacja Urzędu Gminy:

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym Gmina Gronowo Elbląskie przystąpiła do programu: „Wrota Warmii i Mazur – elektroniczna platforma funkcjonowania administracji publicznej
i świadczenia usług publicznych”. „Informatyzacja Urzędu” była realizowana w ramach Priorytetu
1 – Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów
i Priorytetu 3 – Rozwój lokalny, Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006. Dofinansowanie powyższego przedsięwzięcia wyniosło 80% wartości, a wkład Gminy Gronowo Elbląskie wynosił jedynie 17 000,00 zł.

W ramach przedmiotowego projektu udało się pozyskać nowoczesny sprzęt i oprogramowanie (komputery, nowoczesny i wydajny serwer, zintegrowany system obsługi jednostki terytorialnej, BIP, skrzynkę podawczą).

Nous avons 136 invités en ligne