Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...niedziela, 26 maja 2019
Imieniny: Filipa Pauliny
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
maj 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
27 maja 2019 - poniedziałek
Dzień Samorządowca
1 czerwca 2019 - sobota
Dzień dziecka
24 czerwca 2019 - poniedziałek
Zakończenie roku szkolnego
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Wrzesień to czas wydarzeń ......

Wrzesień to czas wydarzeń związanych ze świętem plonów

W sobotę 8 września 2018 roku w Nowakowie odbyły się Dożynki Powiatowe. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy II miejsce zajęło Wikrowo.

                                001

 

Podczas Dożynek Powiatowych Starosta Maciej Romanowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Ryszardem Zagalskim wręczyli Odznaki Honorowe Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego. Odznaczenie to otrzymała m.in. Pani Marzenna Bardzik.

Pani Marzenna Bardzik wraz z mężem prowadzi Ośrodek Zdrowia
w Jegłowniku. Od roku 1977 zajmuje się opieką medyczną na terenie gminy Gronowo Elbląskie. Jest dobrym i oddanym lekarzem. Z zamiłowaniem poświęca wiele godzin w dzień i w nocy, dla ratowania ludzkiego życia. Cieszy się wielką sympatią zarówno wśród kolegów lekarzy, jak i społeczeństwa gminy Gronowa Elbląskiego oraz innych gmin powiatu elbląskiego. Wiedza i doświadczenie sprawiają, że świetnie sobie radzi z problemami zdrowotnymi mieszkańców Gminy. Jest osobą otwartą i wrażliwą na potrzeby innych. Może stanowić wzór dla innych lekarzy. Ponadto wspiera placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, w tym Ochotnicze Staże Pożarne, grupy aktywne, zarówno dziecięce, jak i seniorskie. Człowiek o wysokiej kulturze osobistej, pracujący dla dobra mieszkańców powiatu elbląskiego.

                                         002

                                         003

Natomiast w niedzielę 18 września 2018 roku na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku 
odbyły się Dożynki Wojewódzkie.

Podczas tej uroczystości Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin wręczał odznaczenia honorowe za Zasługi dla Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Jedno z tych odznaczeń otrzymał Pan Roman Puchalski.

Pan Roman Puchalski poza pracą w gospodarstwie rolnym od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. W latach 90-tych działał, jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w SKR oraz w strukturach Banku Spółdzielczego
w Gronowe Elbląskim. Od 2003 roku działacz Izby Rolniczej. W obecnej
i poprzedniej kadencji został wybrany Przewodniczącym Powiatowej Izby Rolniczej w Powiecie Elbląskim. W latach 2010 – 2014 był Przewodniczącym Rady Gminy Gronowo Elbląskie.

Odznaczony przez Ministra Rolnictwa tytułem „Zasłużony dla rolnictwa” w 2007 roku oraz w 2017 roku przez Radę Powiatu Elbląskiego tytułem „Zasłużonego dla Powiatu Elbląskiego”.

                         004

Na Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku Pan Grzegorz Kamecki oraz Pani Ewa Zając za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa i rozwoju wsi zostali uhonorowani odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

                              005

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 598 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information