Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...piątek, 22 marca 2019
Imieniny: Katarzyny Boguslawa
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Brak wydarzeń
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon ZAKOŃCZONO szkolenie zawodowe „obsługa kasy fiskalnej” w ramach projektu systemowego pn. „Aktywizacja społeczno –zawodowa osób bezrobotnych w Gminie Gronowo Elbląskie”

kapital ludzki                                                      Beznazwy-1

„Uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć”

                                                                                                                           Burrhus Frederic Skinner

         W miesiącu listopadzie zakończył się kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim w ramach projektu pn. „Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych w Gminie Gronowo Elbląskie”  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

PB130718

Zakres kursu obejmował następujące zagadnienia:

  • Podstawy prawne gospodarki kasowej,
  • Wiadomości z towaroznawstwa,
  • Przechowywanie towarów,
  • Ekspozycja towarów,
  • Sprzedaż artykułów,
  • Elektroniczne narzędzia pracy w handlu i organizacja pracy kasjera,
  • Fakturowanie komputerowe i komputerowe wspomaganie handlu.

                 W ramach zajęć praktycznych omówiono także: kasy fiskalne- ich charakterystykę
i podział oraz podstawowe funkcje; prawne podstawy stosowania kas fiskalnych i odpowiedzialność materialną; trening wyrabiania umiejętności sprzedaży za pomocą kas fiskalnych; wprowadzanie
i aktualizację zbioru nazw, cen i kodów kreskowych; wprowadzanie raportów i ich interpretacje; etykę pracy kasjera; odpowiedzialność kasjera; dokumentacje obrotu kasowego; książkę kas
i współpracę z serwisem; niedobory i nadwyżki w kasie; operacje raportów; zobowiązania podatkowe; ochronę wartości pieniężnych- badanie banknotów i monet; zapas gotówki w kasie; poprawianie błędów w dowodach kasowych oraz ewidencje obrotu kasowego.

Szkolenie zawodowe zrealizowano w siedzibie Elbląskiego Uniwersytetu Robotniczego z dostępem do samodzielnego stanowiska z kasą fiskalną i przenośnym komputerem. Łącznie kurs trwał
60 godzin i zakończył się wynikiem pozytywnym oraz otrzymaniem zaświadczenia potwierdzającego zdobyte kwalifikacje
.

                                                                                                                  PB130716                           

PB140721

PB140722

                                                                                                                                    Opracowały:

                                                                                                   Dorota Laskowska - koordynator projektu

                                                                                                   Angelika Ślęzak - pracownik socjalny

 

 

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1915 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information